Studentka ISM finalistką Studenckiego Nobla!

27.05.2024 - 13:41 aktualizacja 29.05.2024 - 12:13
Redakcja: OO

Daria Socha, studentka prawa oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej, studiująca w ramach Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych, została finalistką Studenckiego Nobla w dziedzinie działalności społecznej.

Studencki Nobel jest jedynym programem stypendialnym stworzonym przez organizację studencką. Skierowany jest do studentów szkół wyższych z całej Polski, którzy wyróżniają się ambicją, ciężką pracą oraz zaangażowaniem. Niezależne Zrzeszenie Studentów chce, by program ułatwiał młodym ludziom rozwijanie swoich pasji, zainteresowań, a przede wszystkim motywował do podejmowania kolejnych działań.

Daria Socha z pełnym zaangażowaniem podejmuje się różnych działań. Jest wiceprezeską ds. prawno-finansowych w Fundacji Dyplomaci Przyszłości, członkinią Komisji Rewizyjnej w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów UŚ, koordynatorką organizacji studenckich w Radzie Samorządu Studenckiego ISM. Ponadto realizuje projekt „Dyplomacja w działaniu” w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Za swoją działalność otrzymała tytuł Studentki Roku w ramach konkursu na Wyróżnienie JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego w 2023 roku.

studentka ISM Daria Socha

Studentka ISM Daria Socha | fot. archiwum prywatne