Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Studia podyplomowe | rekrutacja 2021/2022

27.08.2021 - 14:25 aktualizacja 27.08.2021 - 22:07
Redakcja: MJ
Tagi: rekrutacja

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe prowadzone w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Oferta skierowana jest do osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności i kompetencje niezbędne na rynku pracy oraz zdobywać nowe kwalifikacje, pomagające w rozwoju kariery zawodowej. To również doskonała propozycja dla osób prowadzących własną działalność, chcących poznawać nowoczesne metody współpracy z zespołem. Studia podyplomowe to doskonała propozycja także dla osób, które planują zmiany w swojej ścieżce zawodowej, studia gwarantują bowiem możliwość zdobycia zupełnie nowych umiejętności.

W ofercie Uniwersytetu Śląskiego znajdują się:

  • studia kwalifikacyjne – m.in. logopedia i medialna emisja głosu; optometria; informatyka w szkole ponadpodstawowej; nauczanie kultury polskiej i języka polskiego jako obcego; arteterapia, studia teologiczno-katechetyczne;
  • a także dokształcające – m.in.: zarządzanie i umiejętności menedżerskie z elementami coachingu; edukacja i rehabilitacja osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu; zamówienia publiczne i partnerstwo publiczno-prywatne; prawo i polityka społeczna w ubezpieczeniach społecznych; ochrona informacji niejawnych i administracja bezpieczeństwa informacji; wiedza o regionie.

Zajęcia realizowane są na sześciu wydziałach, prowadzi je wysoko wykwalifikowana kadra naukowo-dydaktyczna Uniwersytetu Śląskiego i innych uczelni, autorzy licznych publikacji w zakresie tematyki studiów, a także specjaliści i praktycy z ogromnym doświadczeniem zawodowym, w tym uznani w kraju i za granicą dyplomowani eksperci, posiadających także wiedzę i doświadczenie w zakresie nowoczesnej dydaktyki akademickiej.

Uniwersytet Śląski stosuje nowoczesne programy i metody nauczania, zajęcia i warsztaty mają głównie wymiar praktyczny, prowadzący w trakcie przygotowywania programów biorą pod uwagę potrzeby współczesnego rynku pracy oraz oczekiwania kandydatów, którym zależy na poszerzaniu wiedzy, doskonaleniu umiejętności zawodowych, zyskaniu nowych kwalifikacji czy rozwinięciu zainteresowań.

Rekrutacja na studia podyplomowe prowadzona jest online w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Informacje o terminach składania dokumentów znajdują się w zakładkach poszczególnych kierunków studiów podyplomowych.

Strona studiów podyplomowych Uniwersytetu Śląskiego: www.studiapodyplomowe.us.edu.pl.

Kobieta trzyma na głowie otwartą książkę/Woman is carrying an open book on her head

return to top