Sukces drużyny futsalu mężczyzn UŚ w półfinale AMP

05.02.2020 - 12:22 aktualizacja 05.02.2020 - 12:22
Redakcja: OO
Tagi: sport

W niedzielę 2 lutego 2020 roku zakończył się półfinał D Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn. W rywalizacji wzięło udział 14 uczelni z województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Po raz drugi z rzędu drużyna Uniwersytetu Śląskiego okazała się najlepsza.

Studenci UŚ w grupie pokonali Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 7:1, zremisowali z Uniwersytetem Opolskim 2:2, a w ćwierćfinale wygrali z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu 4:1. W strefie medalowej zwyciężyli z Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym w Częstochowie 4:1, co pozwoliło im awansować do finału, w którym zmierzyli się z Politechniką Śląską. Po wyrównanym pojedynku w regulaminowym czasie gry o tym, kto zdobędzie tytuł mistrzowski, zadecydowały rzuty karne. Skuteczniejsi okazali się reprezentanci UŚ, wygrywając 5:4.

Dwóch zawodników UŚ otrzymało także nagrody indywidualne: najlepszym strzelcem strefy finałowej został Piotr Makowski, a najlepszym bramkarzem – Maxym Kisielov.

Trenerem drużyny jest mgr Aleksander Fangor – dyrektor Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ.

Drużyna futsalu mężczyzn wraz z trenerem

fot. Maciej Jurkiewicz