Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Sukces na AMP w jeździectwie

23.09.2020 - 09:25 aktualizacja 23.09.2020 - 09:25
Redakcja: OO

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w jeździectwie odbywały się od 17 do 20 września 2020 roku. Już po raz czwarty zostały zorganizowane w Radzionkowie we współpracy z Klubem Jeździeckim Lider, którego przedstawicielem jest Mateusz Cichoń – były reprezentant i absolwent Uniwersytetu Śląskiego.

Na zawodach naszą uczelnię reprezentowało 6 zawodniczek wraz z końmi: Antonina Wieczorek i Bols, Katja Miąso i Dragon, Alicja Kistowska i Pyrus, Monika Respondek i Drago, Oliwia Rzytki i Salvador oraz Monika Materlik i Decybel First.

W klasyfikacji uniwersytetów złoty medal w ujeżdżeniu w kategorii amator wywalczyła Monika Materlik, natomiast Monika Respondek zajęła 3. miejsce w skokach przez przeszkody w kategorii amator.

W klasyfikacji drużynowej Uniwersytet Śląski znalazł się na 3. pozycji w typie uniwersytetów. W zawodach wzięło udział 107 zawodników i 105 koni z 23 uczelni z całej Polski.

Uczestnicy Akademickich Mistrzostw Polski w jeździectwie
Uczestnicy Akademickich Mistrzostw Polski w jeździectwie | fot. Maciej Jurkiewicz