Sukces Uniwersytetu Śląskiego w klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski

30.10.2019 - 11:22 aktualizacja 30.10.2019 - 11:22
Redakcja: OO
Tagi: sport
Piotr Luksa, mgr Aleksander Fangor i mgr Adam Suchański trzymają dyplomy i statuetki
Od lewej: Piotr Luksa, mgr Aleksander Fangor i mgr Adam Suchański Fot. Monika Majcherkiewicz

Uniwersytet Śląski w Katowicach zajął 3. miejsce w klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski w sezonie 2018/2019 w kategorii uniwersytety, natomiast w klasyfikacji generalnej uplasował się na 10. pozycji wśród 146 uczelni wyższych. To najlepszy wynik w historii AZS UŚ.

Nagrodę podczas Gali Sportu Akademickiego, która odbyła się 24 października 2019 roku w Bydgoszczy, odebrali przedstawiciele władz klubu AZS i Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ – mgr Aleksander Fangor, mgr Adam Suchański oraz Piotr Luksa.

Studenci i doktoranci Uniwersytetu Śląskiego w sezonie 2018/2019 wzięli udział w 42 turniejach finałowych i półfinałowych w 32 dyscyplinach. Najlepsze wyniki osiągnęli w: biegach przełajowych, ergometrze wioślarskim kobiet i mężczyzn, futsalu mężczyzn, jeździectwie, judo, lekkiej atletyce, narciarstwie, pływaniu, szachach, szermierce, trójboju siłowym oraz wspinaczce sportowej.

Szczegółowa klasyfikacja znajduje się na stronie Akademickich Mistrzostw Polski.