Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Sukces UŚ na Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu

26.02.2020 - 12:44 aktualizacja 26.02.2020 - 13:33
Redakcja: MJ

W zakończonych 23 lutego 2020 roku w Poznaniu Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego zajęła 1. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów. Awans do finałów AMP uzyskało tylko 5 uniwersytetów na 16 startujących drużyn. We wcześniejszym etapie zostały rozegrane turnieje eliminacyjne. W wyniku 4-dniowej rywalizacji, po rozegraniu przez studentów każdej uczelni 6 meczy, kolejność wśród uniwersytetów była następująca:

1. Uniwersytet Śląski,
  2. Uniwersytet Gdański,
  3. Uniwersytet Warszawski,
  4. Uniwersytet Jagielloński,
  5. Uniwersytet Łódzki.

Biorąc pod uwagę klasyfikację wszystkich uczelni, które wzięły udział w turniejach strefowych AMP, studenci Uniwersytetu Śląskiego zdobyli 3. miejsce, pokonując Politechnikę Poznańską 3:0. Dodatkowo najlepszym bramkarzem meczu finałowego uznano Maksyma Kisielova z UŚ.

Uniwersytet Śląski reprezentowali: Przemysław Żemła, Daniel Kramarczyk, Piotr Makowski, Paweł Barczak, Bartosz Terlecki, Max Kravets, Dawid Hoszek, Bartosz Gruszczyński, Tomasz Tymiński, Łukasz Pisarek, Maksym Kisielov, Mateusz Tokarczyk, Jakub Dolecki, Saba Jikija. Trenerem drużyny jest Aleksander Fangor.