Sukcesy naszych studentów i studentek na Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu

17.04.2024 - 11:00 aktualizacja 19.04.2024 - 13:24
Redakcja: PK

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu zgromadziły 81 uczelni i 909 startujących osób. Przez dwa dni uczestniczki i uczestnicy rywalizowali w 39 konkurencjach. Nie zabrakło również zawodników i zawodniczek o najwyższych kwalifikacjach, których celem było osiągnięcie minimalnych wyników kwalifikacyjnych zarówno na igrzyska olimpijskie, jak i mistrzostwa Europy. Obecność czołowych polskich pływaków podkreśla znaczenie i prestiż tego wydarzenia.

Uniwersytet Śląski w Katowicach reprezentowali:

• Natalia Rzadek
  • Małgorzata Wróbel
  • Małgorzata Kania
  • Julia Herman
  • Emilia Pluta
  • Emilia Fuks
  • Wiktoria Niemczyk
  • Amelia Lyszczyna
  • Paweł Pronobis
  • Kacper Komorowski
  • Tadeusz Szymczak
  • Kornel Gała

Nasi reprezentanci zaprezentowali świetną formę.

Amelia Lyszczyna na 100 m stylem grzbietowym wywalczyła srebrny medal w typie uniwersytety (open 4. miejsce). Natomiast na 50 m stylem grzbietowym zdobyła brązowy medal w typie uniwersytety (open 4. miejsce). Zawodniczka pobiła tego dnia swoje rekordy życiowe.

Natalia Rzadek na 100 m stylem motylkowym otrzymała brązowy medal w typie uniwersytety (open 8. miejsce). Zawodniczka również tego dnia pobiła swoje rekordy życiowe.

Drużynowo sztafeta pań wywalczyła brązowy medal w typie uniwersytety (open 7. Miejsce).

Pozostali zawodnicy podczas mistrzostw uzyskali nowe rekordy życiowe, co daje wielką radość i motywację do dalszej pracy. Przed naszymi zawodnikami jeszcze finałowa edycja Akademickich Mistrzostw Śląska, która odbędzie się pod koniec maja. Trenerem sekcji pływackiej jest mgr Sebastian Korus.

fot. Sebastian Korus