Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Sukcesy reprezentacji UŚ na Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce

06.06.2016 - 11:07 aktualizacja 06.06.2016 - 11:07
Redakcja: admin

Od 3 do 4 czerwca 2016 r. w  Łodzi odbywały się Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, w których udział wzięła reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego.

Martyna Puschhaus (studentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii) zdobyła srebrny medal w biegu na 800 m. w punktacji generalnej. II miejsce w punktacji generalnej wywalczyła w biegu na 1500 m. Monika Hałasa (studentka Wydziału Prawa i Administracji). W punktacji uniwersytetów obydwie zawodniczki zajęły pierwsze miejsce w swoich konkurencjach. Na pierwszej lokacie w typie uniwersytety w biegu na 400 m. znalazła się Julia Korzuch (studentka Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii). Srebrne medale wywalczyli ponadto studenci Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach: Joanna Kijanka w pchnięciu kulą i Mateusz Dłutek w skoku w dal. Dodatkowo w skoku wzwyż Mateusz Dłutek zajął trzecie miejsce.

Trenerem lekkoatletów jest mgr Stanisław Bonk ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ.