Świętujemy! 56 lat temu powstał Uniwersytet Śląski

08.06.2024 - 09:27 aktualizacja 08.06.2024 - 09:28
Redakcja: JW

8 czerwca 2024 roku Uniwersytet Śląski obchodzi 56. rocznicę powstania. Z tej okazji, składamy najlepsze życzenia naszym pracowniczkom i pracownikom, studentkom i studentom, doktorantkom i doktorantom oraz wszystkim osobom związanym z Uczelnią!

Święto naszej Alma Mater to również doskonała okazja, aby poświęcić chwilę na obejrzenie XXVIII uroczystego koncertu akademickiego pt. „Z tańcem i śpiewem przez czas i przestrzeń”, który został zrealizowany 24 maja 2024 roku w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Koncert stanowił muzyczną podróż po tańcach i pieśniach różnych regionów Polski, gdzie wykonawcami byli członkowie Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego. Podczas wydarzenia premierę miała również nowa suita tańców śląskich przygotowana z okazji 55-lecia zespołu.

Relacja zdjęciowa z koncertu.

Z tańcem i śpiewem przez czas i przestrzeń – XXVIII uroczysty koncert akademicki.