Szkolenie dla lokalnych ambasadorów praw doktorantów

13.09.2021 - 19:49 aktualizacja 16.11.2021 - 19:58
Redakcja: Marcin Łaciak

W sobotę, 11 września 2021 roku, na zaproszenie ogólnopolskich organów: Krajowej Reprezentacji Doktorantów (KRD) i Rzecznika Praw Doktoranta KRD, reprezentanci zespołu RPSiD – prof. Agnieszka Bielska-Brodziak i dr Marek Suska – spotkali się w Poznaniu z grupą przyszłych lokalnych ambasadorów praw doktorantów. W ramach szkolenia poprowadziliśmy blok dotyczący relacji doktorantów z promotorami, koncentrując się na zagadnieniach dotyczących nawiązania i granic tej współpracy, obowiązków promotora odnoszących się do pracy nad doktoratem, sporządzania i realizacji indywidualnego planu badawczego, a także możliwych nadużyć w tej relacji.

Mamy nadzieję, że nasza współpraca z Krajową Reprezentacją Doktorantów zapoczątkowana w marcu 2021 roku będzie się dynamicznie rozwijać, zwłaszcza że dotychczas niewiele polskich uczelni w ogóle dysponuje takim urzędem. W ocenie Rzecznika Praw Doktoranta KRD struktura, jaką stworzyliśmy na Uniwersytecie Śląskim, a także nasze zasady działania można uznać za wzorcowe w skali kraju i polecać jako model do naśladowania na innych uczelniach. Taką ocenę uznajemy za zaszczyt i cieszymy się, że zaledwie po roku działania RPSiD jako statutowego elementu naszej uczelni udało nam się wypracować tak cenną jakość.

Więcej informacji o projekcie „Lokalny Ambasador Praw Doktoranta”: https://krd.edu.pl/rekrutacja-do-udzialu-w-projekcie-lokalny-ambasador-praw-doktoranta/