Trwa nabór do kolejnej edycji konkursu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

21.10.2020 - 14:38 aktualizacja 27.10.2020 - 15:09
Redakcja: MJ
Tagi: Doundation for Polish Science, FNP, konkurs START, scholarships for young scientists, START competition, stypendia dla młodych naukowców

Stypendium START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej jest prestiżowym wyróżnieniem dla najzdolniejszych młodych badaczy, przyznawanym za znaczące osiągnięcia naukowe. W konkursie mogą wziąć udział naukowcy do 30. roku życia, reprezentujący wszystkie dziedziny nauki. Co roku spośród tysięcy wniosków FNP wyłania 100 laureatów, którym funduje stypendia w wysokości 28 tys. zł. Osoby zainteresowane mogą aplikować do 18 grudnia 2020 roku.

O programie opowie laureat ostatniej edycji tego programu – dr Oskar Rojewski, który będzie gościć w audycji „Skarbiec Nauki Polskiej”. Premiera odcinka odbędzie się 21 października 2020 roku o godz. 21.30 w Programie II Polskiego Radia. Szczegóły: www.polskieradio.pl.

Dr Oskar Rojewski jest historykiem sztuki, adiunktem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajmuje się analizą ikonografii władzy na dworach europejskich oraz badaniem uroczystości dworskich w czasach nowożytnych.

logotyp Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

return to top