Tytuł przyjaciela Związku Cyfrowa Polska dla centrum Cyber Science

22.06.2023 - 12:43 aktualizacja 23.06.2023 - 13:02
Redakcja: OO

Śląskie Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych Cyber Science zostało uhonorowane tytułem przyjaciela Związku Cyfrowa Polska. Organizacja doceniła współpracę z centrum oraz wnoszenie przez nie istotnego wkładu w upowszechnianie wiedzy o nowych technologiach.

Wręczenie tytułu odbyło się we wtorek 20 czerwca 2023 roku w Łodzi podczas festiwalu technologicznego rethink digital fest. Wyróżnienie na uroczystej gali odebrał dyrektor centrum dr hab. Dariusz Szostek, prof. UŚ.

Centrum Cyber Science to konsorcjum naukowo-dydaktyczne utworzone przez Uniwersytet Śląski w Katowicach, Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy NASK, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Politechnikę Śląską.

Związek Cyfrowa Polska to branżowa organizacja pracodawców o charakterze non-profit, zrzeszająca największe firmy z sektora cyfrowego i nowych technologii, takie jak Google, Meta, Samsung, Ericsson oraz IBM.

statuetka – tytuł przyjaciela Związku Cyfrowa Polska

fot. archiwum prywatne prof. Dariusza Szostka