Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Jaki uniwersytet po pandemii?

Oddajmy głos wspólnocie akademickiej

Redakcja „Gazety Uniwersyteckiej UŚ” przygotowuje specjalny numer naszego miesięcznika pt. „Jaki uniwersytet po pandemii?”. Jego treść wypełnią refleksje pracowników, doktorantów i studentów naszej uczelni o tym, do jakiego uniwersytetu chcieliby wrócić w nowym roku akademickim. Mamy na myśli zarówno odpowiedzi na pytanie o uniwersytet realny poprawiony, jak i ten wymarzony czy wręcz idealny.

Rektorat Uniwersytetu Śląskiego

Rektorat Uniwersytetu Śląskiego. Fot. Julia Agnieszka Szymala / Centrum Komunikacji Medialnej

Ponieważ łamy gazetowe z natury swojej są ograniczone, a zależy nam bardzo, aby możliwość wypowiedzi zyskali wszyscy członkowie wspólnoty akademickiej, postanowiliśmy stworzyć specjalną stronę internetową, na której – już bez ograniczeń – opublikujemy wszystkie nadesłane przez Państwa przemyślenia (oczywiście z zastrzeżeniem, że muszą się one mieścić w ramach kulturalnej debaty).

Wypowiedzi o objętości do 3000 znaków ze spacjami będziemy zbierać za pośrednictwem formularza do 15 czerwca do godz. 9.00. Słowo pisane nabiera mocy, kiedy można zobaczyć, kto jest jego autorem, dlatego będzie nam bardzo miło, jeśli dołączą Państwo swoje zdjęcie – nie jest to jednak warunek obligatoryjny.

W formularzu znajdą Państwo klauzule informacyjne RODO dotyczące zbierania Państwa wypowiedzi oraz zdjęć, a także stosowne pola do wyrażenia zgody na ich publikację.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tej nietypowej debacie na temat kształtu Uniwersytetu (Śląskiego) w czasach po pandemii.

return to top