prof. dr Jean NICOD

Data promocji: 07.02.1994

Data uchwały Senatu UŚ: 19.01.1993

Data złożenia wniosku: 15.01.1993

Jednostka składająca wniosek: Rady Wydziałów: Biologii i Ochrony Środowiska oraz Nauk o Ziemi

Geograf, geomorfolog, członek Commission de Geographie du Centre Nationale de la Recherches Scientifique (C.N.R.S.), honorowy prezydent Commision de Phenomene Karstique du Comite National de Geographie i Association Française de Karstologie i prezydent Professeurs d’Histoire et Gépgraphie de l’Académie d’Aix. Profesor Uniwersytetów w Aix-en-Provence, Nicei, Marsylii i w Bordeaux. Członek rzeczywisty Międzynarodowej Unii Geograficznej, twórca programów naukowych (E.R.A. 282), redaktor “Karstologii” i “Méditerranée”. Organizator konferencji zwanych “table-ronde”, twórca francuskiej szkoły geomorfologii krasowej i speleologii. Prowadził badania m.in. w Maroku, krajach śródziemnomorskich, na Madagaskarze i w Afryce Centralnej. Położył duże zasługi w kształtowaniu współpracy naukowej Polski i Francji.

return to top