Udział RPSiD w 5. Śląskim Festiwalu Nauki

11.10.2021 - 19:54 aktualizacja 16.11.2021 - 19:57
Redakcja: Marcin Łaciak

W trakcie 5. Śląskiego Festiwalu Nauki zespół Rzecznika Praw Studenta i Doktoranta UŚ brał udział w tworzeniu strefy „Cztery kąty bezdomności”: w fazie projektowania strefy oraz przygotowania aspektów wsparcia prawnego dla osób zgłaszających się o pomoc.

W niedzielę festiwalową, 10 października 2021, w strefie wsparcia dla osób w kryzysie bezdomności udzielano pomocy, z której   skorzystało 66 osób.

Pamiętaj, jeżeli jesteś studentem bądź doktorantem w kryzysie bezdomności – możesz zwrócić się do Rzecznika Praw Studenta i Doktoranta UŚ.

Rzecznik nie jest podmiotem zapewniającym miejsce w domu studenckim czy inną formę zakwaterowania, jednak możesz w ten sposób uzyskać wsparcie prawne. Udzielamy pomocy w interpretacji przepisów, sporządzeniu potrzebnych pism, a jeżeli to konieczne – także wsparcia w kontakcie z władzami Uniwersytetu. Ponadto, Rzecznik może wskazać możliwe ścieżki działania poza Uniwersytetem, jeżeli Twój problem nie jest bezpośrednio związany z studiami.