Uniwersytet Najlepszych – nabór do 5. edycji!

05.04.2023 - 16:08 aktualizacja 05.04.2023 - 16:08
Redakcja: OO

Uniwersytet Śląski w Katowicach, Miasto Katowice oraz Miasto Sosnowiec już po raz piąty uruchamiają wspólnie program Uniwersytet Najlepszych. W związku z tym poszukiwane są młode osób, które chcą zgłębiać tajemnice nauki, uczestniczyć w ciekawych projektach indywidualnych i stać się częścią uniwersyteckiej społeczności. Działaniem zaplanowanym w Uniwersytecie Najlepszych są indywidualne programy tutoringowe dla wybranych uczennic i uczniów, w ramach których realizowane są oryginalne projekty badawcze. Rekrutacja do programu odbywa się na podstawie formularza rekrutacyjnego oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

Inicjatywa skierowana jest do młodych osób, które chcą rozwijać swoje różnorodne pasje, wyróżniają się kreatywnością i samodzielnością. Ideą programu jest umożliwianie im rozwoju w ramach współpracy z badaczami i badaczkami Uniwersytetu Śląskiego, a także ich realna obecność w przestrzeni uczelni oraz jego doświadczanie.

Program przeznaczony jest dla uczennic i uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klas 1–3 szkoły ponadpodstawowej (w przypadku czteroletniego programu nauczania) lub klas 1–4 szkoły ponadpodstawowej (w przypadku pięcioletniego programu nauczania). W formularzu należy krótko uzasadnić chęć przystąpienia do programu oraz załączyć rekomendację nauczycielki/nauczyciela wraz ze zgodą dyrekcji na udział w projekcie.

Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 14 kwietnia 2023 roku, poprzez formularz online. Szczegółowe informacje oraz regulamin programu znajdują się na stronie Uniwersytetu Najlepszych.

grafika promująca nabór do Uniwersytetu Najlepszych