Uniwersytet Śląski dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

10.01.2020 - 11:32 aktualizacja 10.01.2020 - 11:54
Redakcja: MK

W niedzielę 12 stycznia 2020 roku odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP zagra po raz 28., aby tym razem pozyskać fundusze na zakup nowoczesnych urządzeń służących ratowaniu życia i zdrowia dzieci. Jak co roku w akcję charytatywną włącza się Uniwersytet Śląski w Katowicach. Trzy licytacje prowadzone są na stronie internetowej serwisu Allegro.

Uczelnia organizuje aukcję, przedmiotem której jest książka pt. „Wiele tytułów” prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka, prorektora ds. kształcenia i studentów wraz z indywidualną dedykacją autora. Publikacja to zbiór esejów o literaturze, kulturze, historii i sztuce; erudycyjna wyprawa szlakiem wielkich dzieł, bohaterów i kulturowych kontekstów, jak czytamy na stronie Wydawnictwa Czarne.

Licytacja prowadzona jest do 17 stycznia pod adresem: www.allegro.pl.

Przedmiotem licytacji jest także udział w wyprawie naukowej kajakami UŚ po Jeziorze Goczałkowickim. Zwycięzcy licytacji będą mogli przyjrzeć się z bliska fascynującej przyrodzie zbiornika, obserwować ptaki, uczestniczyć w badaniach wody, a także w pracy naukowców prowadzących od kilku lat badania akwenu. Obiekt ten należy do grupy największych zbiorników zaporowych w Polsce i stanowi źródło wody pitnej dla mieszkańców województwa śląskiego. Na co dzień znaczna część obszaru akwenu jest niedostępna dla turystów. Wyprawa będzie zatem okazją do obserwowania tamtejszej fauny i flory, a także do podziwiania beskidzkich krajobrazów.

Wyprawa zorganizowana zostanie dla 6 osób w wieku od 12 lat (osoby niepełnoletnie tylko w obecności osób dorosłych).

Licytacja prowadzona jest do 17 stycznia na stronie internetowej: www.allegro.pl.

Przedmiotem kolejnej licytacji jest kameralne spotkanie z jednym z ambasadorów 4. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE oraz możliwość indywidualnego zwiedzenia festiwalu.

Sylwetki ambasadorów (pdf, 309 kB)

Licytacja prowadzona jest do 20 stycznia na stronie internetowej: www.allegro.pl.