Uniwersytet Śląski laureatem nagrody „Firma z Jakością”

19.04.2018 - 13:31 aktualizacja 19.04.2018 - 13:31
Redakcja: admin

Uniwersytet Śląski został laureatem nagrody „Firma z Jakością” przyznanej przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Uczelnia została doceniona za kontynuowanie najlepszych tradycji nauki europejskiej, przyczynianie się do rozwoju szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce oraz wzmacnianie pozycji polskich uczelni na arenie międzynarodowej. Statuetkę odebrał JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk podczas jubileuszowej gali, która odbyła się  21 kwietnia 2018 roku w Zabrzu.

Wyróżniające się firmy z regionu zostały nagrodzone także w kategoriach „Firma z Przyszłoscią”, „Wiarygodny Lider Biznesu”, „Firma Rodzinna” i „Spolegliwy Przyjaciel Rzemiosła”. Wybrany został ponadto najlepszy rzemieślnik w regionie. Dotychczas w ciągu ponad 20 lat wyróżnionych zostało ponad 450 przedsiębiorstw. Przyznawane przez Izbę nagrody są wyrazem docenienia działalności i innowacyjności firm, ich wysokiej jakości i dążenia do ciągłego rozwoju.

Katowicka Izba Rzemieślnicza powstała w czerwcu 1922 roku i jest najstarszą, a jednocześnie największą organizacją samorządu gospodarczego w regionie. Potwierdziła kwalifikacje ponad 400 tysięcy osób, zrzeszone w niej organizacje terytorialne oraz przedsiębiorstwa zapewniają ponad 30 tysięcy miejsc pracy.