Uniwersytet Śląski na 1. miejscu w The Nature Index 2024

19.06.2024 - 10:44 aktualizacja 20.06.2024 - 11:38
Redakcja: K.S

W najnowszej edycji The Nature Index 2024 Research Leaders (dotychczas Nature Index Annual Tables) Uniwersytet Śląski w Katowicach po raz kolejny zajął 1. miejsce wśród śląskich uczelni.

Na szczególną uwagę zasługuje nasz wynik w ujęciu dziedzinowym w naukach biologicznych: w skali kraju zanotowaliśmy wzrost z 14. na 6. miejsce (!). To jednocześnie najwyższa lokata w tej dziedzinie w naszym regionie. Również w naukach chemicznych, naukach fizycznych oraz w zestawieniu grup czasopism (journal group) w kategorii Natural sciences możemy poszczycić się 1. miejscami w województwie śląskim.

W zestawieniu ogólnym nasza uczelnia uplasowała się na 10. pozycji w skali kraju.

Nature Index to otwarta baza danych afiliacji autorów i relacji instytucjonalnych, która na bieżąco monitoruje artykuły naukowe z obszarów nauk ścisłych i przyrodniczych oraz nauk o zdrowiu, publikowane w prestiżowych czasopismach wybranych przez niezależną grupę badaczy.

Zestawienie Nature Index 2024 Research Leaders dotyczy okresu od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku. Ranking dostępny jest na stronie: https://www.nature.com/nature-index/research-leaders/2024/institution/all/all/all

komputer stoi na stole