Uniwersytet Śląski w Katowicach doceniony przez organizację ABSL

05.11.2019 - 21:46 aktualizacja 13.04.2022 - 11:02
Redakcja: MJ
Tagi: osiągnięcia

Uniwersytet Śląski w Katowicach został doceniony przez Association of Business Service Leaders in Poland – Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) za swój wkład w rozwój sektora nowoczesnych usług biznesowych w ciągu ostatnich dwóch lat.

ABSL jest wiodącą organizacją reprezentującą nowoczesne usługi dla biznesu w Polsce. Związek podejmuje między innymi współpracę z agendami rządowymi, samorządowymi oraz uczelniami na rzecz podnoszenia kwalifikacji osób wkraczających na rynek pracy, a także dba o wzrost atrakcyjności inwestycyjnej naszego kraju. W ramach swojej działalności organizacja przyznaje wyróżnienia podmiotom, które przyczyniają się do rozwoju potencjału sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Uczelnia doceniona została w kategorii liderzy edukacji za współpracę z sektorem nowoczesnych usług biznesowych, dążącą do opracowania najlepszych programów kształcenia.

Nagrody w dziesięciu kategoriach wręczone zostały podczas spotkania kadry zarządzającej firm członkowskich, które odbyło się 5 grudnia 2019 roku w Warszawie. W uroczystości udział wzięli m.in. reprezentanci firm członkowskich, partnerzy strategiczni i prezydenci największych polskich miast, przedstawiciele administracji państwowej.