Uniwersytet Śląski w rankingu ISC World Universities Ranking

31.05.2024 - 09:56 aktualizacja 04.06.2024 - 09:42
Redakcja: PK

W najnowszej edycji ISC WUR BY SUBJECT nasza uczelnia została wyróżniona w ramach dziedziny: „HUMANITIES AND THE ARTS” plasując się na pozycji 601-700 oraz została ujęta w pięciu zestawieniach dyscyplinowych: „Chemical sciences”, „Earth and related environmental sciences, Physical sciences”, „Materials engineering” i „Languages and literature” osiągając ty samym progres w odniesieniu do ubiegłego roku gdzie byliśmy obecni w czterech takich zestawieniach.

W rankingu oceniane są uczelnie o ustalonym prestiżu i posiadających określone osiągnięciach publikacyjne w ramach dyscypliny w oparciu o trzy kryteria: badania naukowe, działalność międzynarodowa oraz innowacyjność.

Wyniki zamieszczone są na stronie: https://wur.isc.ac/Home/WorldSubjectUnivRankings?year=2023

Zdjęcie przedstawia wykres narysowany na kartce obok leży linijka i długopisy