Uniwersytet Śląski w światowym rankingu Web of Universities

11.02.2016 - 14:36 aktualizacja 11.02.2016 - 14:36
Redakcja: admin

Na stronie www.webometrics.info został opublikowany światowy ranking szkół wyższych Webometrics. Lista rankingowa dotyczy blisko 12 000 szkół wyższych z całego świata. W zestawieniu ogólnym Uniwersytet Śląski znalazł się na 705 pozycji. Pierwsze miejsce zajął amerykański Harvard University. Wśród szkół wyższych z Polski, które znalazły się w zestawieniu, nasza uczelnia uplasowała się na 9 pozycji.

Ranking jest przygotowywany przez CSIC – Najwyższą Radę Badań Naukowych w Madrycie od 2004 roku. Badanie ma na celu poprawę obecności instytucji akademickich w sieci oraz promowanie otwartego dostępu do publikacji wyników badań naukowych. Pod uwagę brane są treści internetowe, a także widoczność i wpływ publikacji mierzone liczbą linków zewnętrznych.