Uniwersytet Śląski z nagrodą specjalną za innowacyjność w regionie

24.04.2023 - 11:33 aktualizacja 24.04.2023 - 12:46
Redakcja: AJS

Uniwersytet Śląski w Katowicach został laureatem tegorocznej nagrody specjalnej Orły „Wprost” 2023 województwa śląskiego w kategorii innowacyjni w regionie.

Wyróżnienie stanowi formę uhonorowania firm, instytucji, samorządów oraz osób, które wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Przyznawane jest przez tygodnik „Wprost” we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej (partner honorowy), a także Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi (partner instytucjonalny).

Nagrody za wkład w rozwój województwa śląskiego zostały wręczone 21 kwietnia 2023 roku podczas uroczystości, która odbyła się w Bielsku-Białej. W gronie laureatów docenionych za innowacyjność znalazł się Uniwersytet Śląski w Katowicach. Podczas gali statuetkę w imieniu rektora odebrał zastępca kanclerza ds. rozwoju i współpracy z gospodarką Dariusz Laska. Nagrodami w tej kategorii wyróżniono także Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Łącznie przyznano piętnaście nagród w dziesięciu kategoriach. Lista laureatów dostępna jest na stronie: orly.wprost.pl.

Statuetki. Nagroda Orły Wprost Statuetki Orły „Wprost” 2023. Fot. Wprost/Arslumen.pl Piotr Woźniakiewicz