Uruchomienie strony internetowej rownetraktowanie.us.edu.pl

19.01.2022 - 15:50 aktualizacja 20.01.2022 - 09:50
Redakcja: AJS

Uniwersytet Śląski wdraża nowe programy w ramach rozwijanej w uczelni polityki równości. Pierwszym z przyjętych jest Plan Równości Płci.

Promocję działań równościowych realizować będzie uruchomiona właśnie strona internetowa rownetraktowanie.us.edu.pl, na której zamieszczane będą najważniejsze informacje dotyczące różnych inicjatyw.

Podstawowe założenia polityki równości zawiera umieszczona na tej stronie Deklaracja Uniwersytetu Śląskiego – Wspólnoty Równych i Różnorodnych. Znajdują się na niej także prezentacje dotyczące Planu Równości Płci oraz projektu GEPARD, którego celem jest m.in. zbudowanie uniwersalnego modelu polityki równości płci i różnorodności w przestrzeni akademickiej.

Strona internetowa przybliża też projekt „DUO – Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą”, przygotowane zostały ponadto specjalne sekcje zawierające różne treści edukacyjne, a także informacje praktyczne na temat uniwersyteckich jednostek udzielających wsparcia w sytuacjach naruszeń zasad równości. Można tam znaleźć również raporty z badań na temat potrzeb w zakresie polityki równości, jakie we wspólnocie uczelni przeprowadzono w końcu 2020 roku.

Strona będzie rozbudowywana i wzbogacana o informacje nt. kolejnych inicjatyw oraz działań w ramach istniejących programów, w tym o przeprowadzanych diagnozach.

Zachęcamy do odwiedzenia strony: rownetraktowanie.us.edu.pl.

Osoby, które stoją tyłem i obejmują się w geście równości

Zdjęcie autorstwa fauxels z Pexels