Utworzenie klasy prawniczej w I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich

31.03.2017 - 10:07 aktualizacja 31.03.2017 - 10:07
Redakcja: admin

Uniwersytet Śląski, Miasto Siemianowice Śląskie i I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego działające w Zespole Szkół nr 2 w Siemianowicach Śląskich nawiązali współpracę dydaktyczno-naukową, której celem jest utworzenie klasy prawniczej objętej patronatem naukowym przez Wydział Prawa i Administracji. Umowa w tej sprawie została zawarta w środę 5 kwietnia 2017 roku, dokument sygnowali: prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek, prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech oraz dyrektor szkoły Agata Krzysztofik.

Podpisanie umowy ze szkołą i miastem

Współpraca ma umożliwić uczniom pogłębianie wiedzy i zainteresowań z zakresu różnych dziedzin prawa. Autorski program zajęć dotyczących podstawowych zagadnień prawnych, który ma być wdrożony w klasie prawniczej, został opracowany przez mgr Anitę Strzebińczyk z Katedry Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego UŚ. Uczniowie szkoły będą mieli również możliwość odbywania części zajęć na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, korzystania z infrastruktury uczelni, w tym nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

W ramach współpracy na spotkania z uczniami zapraszani będą również profesorowie amerykańskich uczelni współpracujących ze Szkołą Prawa USA. Inicjatywa promująca wartości edukacyjne wśród uczniów ma im ułatwić podjęcie decyzji o dalszej edukacji i wyborze kierunku studiów zgodnego z planami na przyszłość, predyspozycjami i kompetencjami.

Wydarzenie poprzedził briefing prasowy, który rozpoczął się o godz. 10.00 w sali Rady Wydziału Prawa i Administracji UŚ (Katowice, ul. Bankowa 11b).