VII edycja akcji „Uniwersytet Pomaga”

04.12.2017 - 15:54 aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

Od 29 listopada do 18 grudnia 2017 roku w ramach akcji pn. „Uniwersytet Pomaga” prowadzona będzie zbiórka datków pieniężnych oraz darów rzeczowych na rzecz bezdomnych zwierząt  – podopiecznych stowarzyszenia Nadzieja na dom w Sosnowcu. Organizatorami przedsięwzięcia są Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz działające przy nim Koło Naukowe Praw Zwierząt.

Zbierane będą:

• sucha i mokra karma dla psów i kotów,
  • kasza i makaron oraz inne suche produkty,
  • obroże i smycze,
  • koce, pledy, poszwy, kołdry, prześcieradła, poszewki i ręczniki,
  • datki pieniężne, które zostaną przeznaczone na leki, budy i ich ocieplenia,
  • środki czystości, szampony dla psów i kotów,
  • środki opatrunkowe
  • zabawki dla zwierząt.

Puszki kwestorskie oraz kosze na dary dostępne będą przy portierni Wydziału Prawa i Administracji UŚ, jak również w siedzibach Okręgowej Rady Adwokackiej, Śląskiej Izby Lekarskiej oraz na terenie kilku śląskich i zagłębiowskich szkół i kawiarni.

Wydarzeniem podsumowującym akcję będzie konferencja pt. „Dzień edukacji na rzecz zwierząt” zorganizowana w poniedziałek 18 grudnia 2017 roku o godz. 9.00 na Wydziale Prawa i Administracji (Katowice, ul. Bankowa 11b). Uczestnicy – uczniowie śląskich liceów ogólnokształcących oraz studenci Uniwersytetu Śląskiego będą mieli możliwość zapoznania się z problematyką prawnej ochrony zwierząt.

Prelegenci oraz członkowie Koła Naukowego Praw Zwierząt dyskutować będą na tematy związane m.in. z: przemysłową hodowlą zwierząt, ich wykorzystaniem w celach naukowych, problemem znęcania się nad zwierzętami i ich bezdomnością.

W programie spotkania zaplanowano także happening Klubu Gaja w ramach kampanii „Jeszcze żywy KARP”.

Plakat akcji: na białym tle pies z napisem: Dorzuć piątaka na zwierzaka! oraz z podstawowymi informacjami o akcji.