Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Warsztaty z zakresu zachowań obywatelskich dla szkół średnich ze Śląska

25.01.2022 - 11:43 aktualizacja 25.01.2022 - 11:44
Redakcja: OO

Pomimo pandemii nie poddajemy się i nadal działamy również w praktyce – ponad 100 uczniów śląskich szkół średnich wzięło udział w warsztatach UCKO!

Uniwersyteckie Centrum Kreatywnego Obywatelstwa (UCKO) we współpracy z Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Fundacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przeprowadziło na początku grudnia 2021 roku warsztaty z zakresu wspierania zachowań obywatelskich wśród młodzieży szkół średnich województwa śląskiego.

Ponad 100 uczniów szkół średnich z Tarnowskich Gór i Rybnika wzięło udział w warsztatach, w czasie których nie tylko poznali koncepcję zachowań obywatelskich ale i mogli wcielić się w osoby realnie rozwiązujące problemy osób z otoczenia. Warsztaty przeprowadzili: dr Elżbieta Sanecka, dr Karina Atłas, dr Łukasz Jach i dr Marcin Moroń z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego – zespół UCKO. W działania zaangażowani byli także studenci ISM – Julia Kubiniec i Franciszek Sklarek.

Warsztaty wpisują się w projekt prowadzony przez UCKO zatytułowany „Odbudujmy relacje! Relacje społeczne i zaangażowanie obywatelskie młodzieży po pandemii COVID-19”. W ramach projektu realizowane są badania naukowe i projekty wdrożeniowe adresowane do otoczenia społecznego, w tym głównie do ludzi młodych.

Pełnoletnich uczniów szkół średnich zapraszamy także do udziału w badaniach naukowych realizowanych w ramach projektu.

nauczyciele w klasie przy komputerach/teachers during class using copmuters

fot. Pixabay

return to top