Wizyta ministra Przemysława Czarnka na Uniwersytecie Śląskim

14.07.2022 - 09:05 aktualizacja 14.07.2022 - 09:12
Redakcja: wcyg
Tagi: granty

W środę 13 lipca 2022 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbyło się spotkanie z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem. Wizyta była okazją do rozmowy z władzami naszej uczelni: rektorem prof. dr. hab. Ryszardem Koziołkiem, a także prorektorkami i prorektorami – prof. dr hab. Ewą Jarosz, dr Katarzyną Tryndą, prof. UŚ, prof. dr. hab. Michałem Daszykowskim oraz prof. dr. hab. Tomaszem Pietrzykowskim.

Podczas wizyty minister Przemysław Czarnek przekazał rektorowi Uniwersytetu Śląskiego czek na kwotę ponad 13 mln zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na:

• utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego (zwiększenie subwencji) – 9 308 500 zł,
  • realizację projektu pozakonkursowego pt. „Wspieranie procesów konsolidacji uczelni” – 3 640 140 zł,
  • realizację projektu pozakonkursowego pt. „Doskonałość dydaktyczna uczelni” – 463 500 zł.

Na zdjęciu od lewej: prorektorzy – prof. dr hab. Michał Daszykowski, prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski, dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ, prof. dr hab. Ewa Jarosz, rektor prof. dr hab. Ryszard Koziołek, posłanka Teresa Glenc, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek | fot. Tomasz Grząślewicz

Ul. Bankowa w Katowicach/Ul. Bankowa in Katowice

fot. materiały Uniwersytetu Śląskiego