Wolontariat podczas Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2016

16.09.2016 - 16:34 aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

Śląski Festiwal Nauki Katowice 2016 to wydarzenie organizowane przez Miasto Katowice, śląskie uczelnie oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Jego celem jest pokazanie w atrakcyjnej formie, że nauka jest interesująca i warto rozumieć, jakie prawa rządzą przyrodą. Naukowcy oraz popularyzatorzy nauki podzielą się swoją wiedzą, wynikami badań oraz zaprezentują wynalazki. W programie imprezy znajdą się ciekawe pokazy, doświadczenia, wystawy, prezentacje i wykłady ze wszystkich obszarów wiedzy: nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, ścisłych, rolniczych, medycznych, nauki o kulturze oraz sztuki. Osoby w każdym wieku znajdą coś dla siebie.

Organizacja Śląskiego Festiwalu Nauki to ogromne przedsięwzięcie, które nie powiedzie się bez wsparcia wolontariuszy. Pierwsze spotkania organizacyjne i szkolenia stanowiskowe rozpoczną się już od 5 października. Współpraca w organizacji wydarzenia pozwoli zdobyć doświadczenie związane z przygotowywaniem imprezy edukacyjnej na tak dużą skalę. Wolontariusze będą mieli zagwarantowane między innymi: pisemne porozumienie wolontariackie, ubezpieczenie NNW, przygotowanie stanowiskowe i wsparcie koordynatora wolontariatu oraz zaświadczenie o współpracy.

Strefa ich działań obejmować będzie: halę festiwalową, w której prowadzone będą wykłady, seminaria, pokazy, eksperymenty, obejmującą również stoiska tematyczne, biuro festiwalowe i sale warsztatowe. Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 października 2016 r.

Pytania należy kierować na adres e-mail: slaskifestiwalnauki@us.edu.pl.

Zaproszenie (dokument pdf)

Znak graficzny Śląskiego Festiwalu Nauki