Wydział Prawa i Administracji UŚ na 1. miejscu w województwie śląskim w XVIII Rankingu Wydziałów Prawa

21.06.2024 - 10:50 aktualizacja 25.06.2024 - 09:28
Redakcja: OO

Po raz osiemnasty „Dziennik Gazeta Prawna” opublikował Ranking Wydziałów Prawa. Wśród wszystkich uczelni publicznych w Polsce Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zajął 5. miejsce, natomiast w województwie śląskim – 1. pozycję. W klasyfikacji placówek najlepiej przygotowujących do egzaminu na aplikację prawniczą uplasował się na 4. miejscu, ex aequo z Uniwersytetem Warszawskim.

W zestawieniu oceniano takie kategorie, jak: kadra, jakość i warunki kształcenia, wymogi stawiane studentom i jakość absolwentów oraz zdawalność na aplikacje prawnicze.

Ranking Wydziałów Prawa publikowany jest osobno dla uczelni publicznych i niepublicznych. Szczegółowe informacje o wynikach znajdują się na stronie „Dziennika Gazety Prawnej”.

Budynek Wydziału prawa i Administracji UŚ / Building of the USil Faculty of Law and Administration

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Fot. Gazeta Uniwersytecka UŚ