Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Konferencja #AIChallenger | Biznes, nauka i społeczeństwo w świecie sztucznej inteligencji

12.04.2023 - 14:34 aktualizacja 12.04.2023 - 14:44
Redakcja: jp
Tagi: #AIChalanger, AI, chatGPT

Elon Musk, Yuval Noah Harari i wielu innych podpisało list otwarty o konieczności wstrzymania prac w laboratoriach nad AI w związku m.in z ChatGPT 4.0. Z kolei Włochy zabroniły jego używanie przez administrację. Czy powinniśmy zatrzymać AI, ChatGPT i inne generatory treści ? Czy możemy funkcjonować bez AI w biznesie i nauce? Czy to koniec pisarzy, językoznawców? A także jak AI może przyczynić się do wzmocnienia naszego bezpieczeństwa i jaki będzie miała wpływ na społeczeństwo?

Zapraszamy na konferencję na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, podczas której wspólnie z ekspertami ze świata nauki, biznesu oraz przedstawicieli regulatorów, zostaną przedstawione odpowiedzi na powyższe pytania.  Odbędą się także  rozmowy o szansach i zagrożeniach związanych z rozwojem sztucznej inteligencji.

Rozpoczęcie: 20 kwietnia 2023 godz.: 09:30
Miejsce: Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego, Katowice, ul.  Uniwersytecka 4
Organizatorzy konferencji #AIChallenger
  • Związek Cyfrowa Polska
  • Śląskie Międzyuczelniane Centrum Inżynierii, Techniki i Kompetencji Cyfrowych Cyber Science (Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, NASK).

Współorganizator

• Akademia Górnośląska

Patronaty

• Instytut LegalTech NRA