Wykład prof. Carolin Müller-Spitzer

12.05.2017 - 15:29 aktualizacja 12.05.2017 - 15:29
Redakcja: admin

17 maja 2017 r. o godz. 9.45 w Instytucie Filologii Germańskiej na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu (sala nr 3.30) odbędzie się wykład otwarty w ramach Europejskich Studiów Leksykograficznych EMLex, który poprowadzi prof. Carolin Müller-Spitzer (Institut für Deutsche Sprache, Mannheim, Niemcy). Prelekcja dotyczyć będzie „Benutzung von Onlinewörterbüchern. Zentrale Ergebnisse empirischer Studien am IDS“ i zostanie wygłoszona w języku niemieckim.

Prof. Carolin Müller-Spitzer jest kierownikiem projektu badawczego pt. „Leksykografia komputerowa i metody empiryczne”. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół badań empirycznych w zakresie używania słownika, metod kwantytatywno-empirycznych dla badań zjawisk leksykalnych, zagadnień związanych z dostępem, zamieszczeniem w sieci i wizualizacją leksykalno-leksykograficznych danych cyfrowych. Wśród najważniejszych publikacji prof. Carolin Müller-Spitzer wymienić można m.in.: „Elektronische Lexikografie” (Carolin 2013), „Der lexikografische Prozess. Konzeption für die Modellierung der Datenbasis” (Carolin 2007), „Das Konzept der Inhaltsstruktur. Ein Ausschnitt aus einer neuen Konzeption für die Modellierung lexikografischer Daten” (Carolin 2006).

Szczegółowe informacje nt. Europejskich Studiów Leksykograficznych EMLex dostępne są na stronie: www.emlex.us.edu.pl.