Wykład specjalny prof. Marka McCaughreana

09.12.2019 - 15:40 aktualizacja 10.12.2019 - 18:05
Redakcja: AJS

„Once Explorers, Always Explorers” to tytuł wykładu, który 12 grudnia 2019 roku w Katowicach wygłosi prof. Mark McCaughrean z Europejskiej Agencji Kosmicznej (Senior Advisor for Science & Exploration). Podczas spotkania przestawione zostaną największe wyzwania związane ze współczesnymi badaniami Wszechświata. Prelegent odsłoni także sekrety najbardziej ambitnych misji kosmicznych oraz opowie o ludziach, dzięki którym takie loty stają się możliwe.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Katowice oraz Science Now, a partnerami: Uniwersytet Śląski, Śląski Festiwal Nauki KATOWICE oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach.

Wykład prowadzony będzie w języku angielskim z możliwością skorzystania z tłumaczenia symultanicznego. Prelekcję, która odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza (Katowice, ul. Teatralna 16), poprzedzi krótki koncert pt. „Muzyczne powitanie” w wykonaniu uczniów szkoły.

Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 11 grudnia do godz. 9.00.

Plakat promujący wykład „Once Explorers, Always Explorers”