Wykłady Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów dla szkół średnich

04.11.2019 - 15:49 aktualizacja 13.04.2022 - 11:20
Redakcja: AK, Sekcja Prasowa UŚ
Tagi: maturzyści

W październiku i listopadzie 2019 roku wykładowcy oraz doktoranci związani z Uniwersytetem Śląskim Maturzystów UŚ odwiedzili śląskie i zagłębiowskie licea, gdzie wygłosili serię wykładów przygotowujących młodzież do matury z matematyki, fizyki, chemii i języka polskiego. Uczniowie mogli przypomnieć sobie między innymi fizyczne prawa rządzące ruchem ciał, zweryfikować chemiczne „fake newsy”, a także pogłębić wiedzę na temat polskiej literatury najnowszej.

Wykłady wygłosili: dr Łukasz Dawidowski z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, koordynujące UŚ Maturzystów: dr Magdalena Piotrowska-Grot pełniąca funkcję zastępcy dyrektora Uniwersytetu Otwartego oraz dr Agnieszka Wójtowicz-Zając, a także doktoranci Uniwersytetu Śląskiego. Spotkania odbyły się w III Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Katowicach, I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej oraz IV Liceum Ogólnokształcącym im. M. Reja w Zabrzu.

Wykłady Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów dla szkół średnich to nowoczesne metody dydaktyczne, motywacja do dalszej nauki, a przede wszystkim możliwość bezpośredniego kontaktu z wykładowcą.