Wyniki konkursu PAN na najlepsze prace doktorskie z chemii analitycznej

11.04.2017 - 15:54 aktualizacja 11.04.2017 - 15:54
Redakcja: admin

Komitet Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk ogłosił wyniki konkursu na najlepsze prace doktorskie 2017 roku. W konkursie przyznano pięć nagród, w gronie laureatów znalazły się osoby związane z Uniwersytetem Śląskim – dr Joanna Orzeł oraz dr inż. Agnieszka Martyna.

Dr Joanna Orzeł otrzymała nagrodę firmy MS Spektrum za najlepszą rozprawę doktorską z analitycznej spektrometrii za pracę „Modelowanie nieselektywnych sygnałów analitycznych w kontekście kontroli jakości wybranych produktów”, której promotorem był dr hab. prof. UŚ Michał Daszykowski. Natomiast dr inż. Agnieszka Martyna uzyskała nagrodę firmy Polygen za najlepszą rozprawę doktorską z chemii analitycznej. Jej praca „Differentiation of microtraces based on their features obtained using advanced instrumental analytical techniques, supported by chemometric tools and likelihood ratio approach for forensic purposes” powstała pod kierunkiem dr. hab. prof. IES Grzegorza Zadory.

Wyniki konkursu oraz lista laureatów dostępne są na stronie: www.kcha.pan.pl