Wyniki plebiscytu najbardziej wpływowych kobiet województwa śląskiego

08.04.2016 - 21:39 aktualizacja 08.04.2016 - 21:39
Redakcja: admin

Już po raz trzeci „Dziennik Zachodni” zorganizował plebiscyt, którego celem było wyłonienie 50 najbardziej wpływowych kobiet województwa śląskiego. W gronie kandydatek znalazły się przedstawicielki Uniwersytetu Śląskiego oraz wiele absolwentek naszej uczelni. W pierwszym etapie konkursu, czyli internetowym głosowaniu prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik (absolwentka UŚ) zajęła drugie miejsce. W drugim etapie, jednomyślną decyzją kapituły, otrzymała tytuł najbardziej wpływowej kobiety 2016 roku.

Kapituła plebiscytu dokonała wyboru dziesięciu laureatek. Poza prezydent Zabrza do tego grona zakwalifikowała się dr hab. prof. UŚ Krystyna Doktorowicz – prodziekan Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego, która zajęła 6. miejsce. W grupie wyróżnionych znalazły się również absolwentki Uniwersytetu Śląskiego: Halina Bieda – dyrektor Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach (8. miejsce), Marta Fox – poetka, powieściopisarka, eseistka (9. miejsce) oraz Gabriela Lenartowicz – posłanka na Sejm RP VIII kadencji (10. miejsce).

Ogłoszenie wyników plebiscytu odbyło się 8 kwietnia 2016 roku podczas uroczystej gali zorganizowanej w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w uroczystości uczestniczył dr hab. prof. UŚ Mirosław Nakonieczny, prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji. Laureatkom plebiscytu, wyłonionym zarówno przez kapitułę, jak i internautów, przyznano statuetki, dyplomy oraz tytuły najbardziej wpływowych kobiet województwa śląskiego.

Pełne wyniki plebiscytu oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.dziennikzachodni.pl