Wyniki preselekcji konkursu Lemland 2021

21.07.2021 - 11:48 aktualizacja 21.07.2021 - 13:37
Redakcja: OO
Tagi: konkursy

Ogłoszono wyniki preselekcji międzynarodowego konkursu na plakat poświęcony Stanisławowi Lemowi – Lemland 2021, w którym udział wzięło 333 projektantów z 26 krajów. Artyści zgłosili do konkursu 572 plakaty. Jury do kolejnego etapu wybrało prace 121 osób, które przygotowały łącznie 53 plakaty do druku oraz 146 plakatów do wyświetlania na ekranie. W jury preselekcyjnym z ramienia Uniwersytetu Śląskiego zasiedli: dr hab. Stefan Lechwar, prof. UŚ oraz dr hab. Łukasz Kliś, prof. UŚ.

Plakaty w formie drukowanej będzie można oglądać podczas oficjalnej wystawy w Dydo Poster Gallery w Krakowie (ul. Focha 1). Natomiast wybrane prace konkursowe w formie cyfrowej zaprezentowane zostaną podczas 5. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, który odbywać się będzie od 9 do 15 października 2021 roku.

Konkurs Lemland 2021 powstał z okazji ustanowienia roku 2021 rokiem Stanisława Lema. Celem jest popularyzacja twórczości autora „Solaris”. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu odnoszącego się bezpośrednio do postaci pisarza, jego literatury i jej licznych adaptacji (nie tylko filmowych) oraz do interesujących zagadnień związanych z naszą przyszłością.

Organizatorami konkursu są: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Śląski Festiwal Nauki KATOWICE, University of Ostrava, China Europe Design Culture Association (CEIDA), Dydo Poster Gallery. Koordynatorem przedsięwzięcia jest dr Marcin Urbańczyk z Instytutu Grafiki i Wzornictwa w Katedrze Komunikacji Wizualnej UP w Krakowie, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.

Szczegółowe wyniki preselekcji

Grafika promująca konkurs Lemland 2021 (napis: LEMLAND 20?1; ikona: oko; logotypy organizatorów konkursu; tekst: Międzynarodowy konkurs plakatu; termin nadsyłania prac - 1 lipca 2021 r., adres strony www: lemland2021.pl

Grafika promująca konkurs Lemland 2021