XV Ogólnopolska Konferencja Kół Naukowych Fizyków

03.06.2016 - 13:29 aktualizacja 03.06.2016 - 13:29
Redakcja: admin

Od 4 do 6 czerwca 2016 roku w Zabrzu odbywać będzie się XV edycja Ogólnopolskiej Konferencji Kół Naukowych Fizyków. Każdego roku sympozjum cieszy się dużym zainteresowaniem – w poprzednich edycjach uczestniczyło w nim blisko 80 osób, które wygłosiły referaty i prezentowały plakaty, a przez ostatnie 14 lat w konferencji wzięło udział blisko 1000 studentów. Podczas sesji wykładowych uczestnicy mają możliwość zaprezentowania własnych osiągnięć i zapoznania się z dorobkiem naukowym pozostałych uczestników. W corocznych spotkaniach biorą również udział przedstawiciele polskiej nauki, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Organizatorem tegorocznej edycji jest Koło Naukowe Fizyków Uniwersytetu Śląskiego, a sesje wykładowe poświęcone będą zagadnieniom fizyki oraz jej metodom matematycznym i komputerowym. Wykład inauguracyjny pt. „Światło i ferroiki. Intelektualna ciekawość?” wygłosi prof. zw. dr hab. Krystian Roleder, kierownik Zakładu Fizyki Ferroelektryków UŚ.

Konferencja została objęta jest patronatem honorowym: prezydenta Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia oraz dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Alicji Ratusznej.

Szczegółowe informacje oraz program spotkania dostępne są na stronie: http://okknf.smcebi.edu.pl