Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

XXI Konkurs Wiedzy Technicznej

22.03.2017 - 10:04 aktualizacja 22.03.2017 - 10:04
Redakcja: admin

23 marca 2017 roku o godz. 9.30 na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach UŚ (Sosnowiec, ul. Żytnia 12) rozpocznie się uczelniany etap XXI Konkursu Wiedzy Technicznej, w którym weźmie udział 79 uczniów z 23 szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego, z 2 szkół z województwa małopolskiego (tj. z Olkusza i Oświęcimia) oraz z 2 szkół z woj. podkarpackiego (tj. z Dębicy). W Konkursie – w drodze wyjątku – uczestniczył będzie również zwycięzca II Dąbrowskiego Konkursu Wiedzy Technicznej „Kontech” Piotr Kowalczyk – uczeń Gimnazjum nr 3 w Dąbrowie Górniczej.

Celem cyklicznie organizowanego Konkursu, którego początki sięgają 1997 roku, jest promowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych szeroko rozumianej techniki i zachęcanie młodzieży do podejmowania studiów na kierunkach technicznych, ze szczególnym uwzględnieniem bogatej oferty edukacyjnej Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach UŚ. Pomysłodawca konkursu jest prof. dr hab. Jan Ilczuk.

Konkurs tradycyjnie podzielony jest na dwa etapy. Etap pierwszy, który odbył się na terenie szkół, miał za zadanie wyłonienie trzyosobowej reprezentacji danej placówki. To właśnie ci uczniowie przystąpią 23 marca do rozwiązywania zadań konkursowymi, których autorami są pracownicy Instytutu Technologii i Mechatroniki oraz nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych współpracujących z Wydziałem Informatyki i Nauki o Materiałach.

Patronat nad XXI Konkursem Wiedzy Technicznej objęli JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz prezydenci Będzina – Łukasz Komoniewski i Dąbrowy Górniczej – Zbigniew Podraza. Współorganizatorem XXI Konkursu Wiedzy Technicznej jest Agencja Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu. 

return to top