Zajęcia i seminaria na Uniwersytecie w Dublinie

24.10.2016 - 10:06 aktualizacja 24.10.2016 - 10:06
Redakcja: admin

Od 21 do 24 października oraz od 18 do 21 listopada 2016 roku na Uniwersytecie w Dublinie odbędzie się kolejny cykl seminaryjno-warsztatowy prowadzony dla kandydatów na nauczycieli języka polskiego jako obcego. Zajęcia organizowane są przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ przy współpracy Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

W październiku zajęcia poprowadzą mgr Agata Rudzińska ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, która przybliży uczestnikom sposoby pracy z uczniami przy pomocy programów multimedialnych oraz dr Agnieszka Tambor z Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej, która poprowadzi zajęcia z zakresu wybranych zagadnień kultury polskiej ze szczególnym uwzględnieniem filmu w edukacji polonistycznej.

W listopadzie do Dublina udadzą się dr Bożena Szałasta-Rogowska z Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich oraz dr Ewa Biłas-Pleszak z Instytutu Języka Polskiego UŚ. Zajęcia obejmować będą zagadnienia współczesnej literatury polskiej oraz przemian w języku polskim na przykładzie wybranych procesów językowych.