Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

Zbiórka rzeczowa w ramach koncertu „Miasto Nauki Ukrainie”

23.03.2022 - 13:24 aktualizacja 24.03.2022 - 09:59
Redakcja: wcyg
Tagi: Ukraina, wsparcie

W ramach koncertu charytatywnego „Miasto Nauki Ukrainie”, który odbędzie się 25 marca 2022 roku na terenie Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego (ul. Uniwersytecka 4), organizowana jest zbiórka rzeczowa na potrzeby studentów i doktorantów z Ukrainy oraz ich rodzin.

Osoby chcące udzielić wsparcia, proszone są o przynoszenie w szczególności:

  • artykułów spożywczych – konserwy mięsne i rybne, pasztety, warzywa i owoce w słoikach lub puszkach, pasty warzywne lub kremy do smarowania pieczywa, dżemy, pieczywo chrupkie, sosy do makaronu, mleko, mąka, olej roślinny, makaron, ryż, kasza, dania typu fix, gotowe dania w słoikach, słodycze oraz inne produkty spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia;
  • artykułów higienicznych – środki pielęgnacyjne i higieniczne, w tym: szampony do włosów, żele do mycia ciała, antyperspiranty, dezodoranty, pasty do zębów, kremy do ciała, twarzy lub rąk, płatki kosmetyczne, golarki, papier toaletowy;
  • odzieży, butów i bielizny – nowa odzież wiosenna dla kobiet, mężczyzn i dzieci w różnym wieku, nowe buty wiosenne (preferowane obuwie sportowe), nowa bielizna.

Przyniesione rzeczy będzie można pozostawić w namiocie stojącym przed budynkiem Wydziału Humanistycznego oraz w specjalnie oznaczonym samochodzie.

Widok półek w sklepie zastawionych różnego rodzaju produktami w szklanych słoikach

fot. Daria Volkova | Unsplash

return to top