Zdjęcie strefy aktywności w Chorzowie nagrodzone w konkursie Drone Photo Awards

17.10.2023 - 12:43 aktualizacja 17.10.2023 - 14:32
Redakcja: OO

Zdjęcie strefy aktywności w Chorzowie, znajdującej się na terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego, wygrało w prestiżowym konkursie Drone Photo Awards w kategorii Urban. Autorem fotografii jest Sebastian Piórek.

Wielofunkcyjna strefa aktywności została otwarta w czerwcu 2019 roku i jest wspólną inicjatywą Uniwersytetu Śląskiego oraz Miasta Chorzowa. Zaprojektowała ją pracownia SLAS Architekci. Strefę tworzą m.in.: plac zabaw, boisko do gry w piłkę nożną i koszykówkę, urządzenia fitness do ćwiczeń, ławki, a także różnorodna roślinność. Ze skweru mogą korzystać dzieci, młodzież, w tym studenci, dorośli oraz osoby starsze.

Drone Photo Awards to największy konkurs fotografii lotniczej będący częścią festiwalu Siena Awards – jednego z najważniejszych wydarzeń fotograficznych na świecie. Wystawa nagrodzonych prac trwa do 19 listopada.

strefa aktywności w Chorzowie

Strefa aktywności w Chorzowie | fot. Sebastian Piórek