Zespół badawczy dr. hab. Damiana Guzka, prof. UŚ wśród laureatów konkursu NCN

26.08.2024 - 09:45 aktualizacja 26.08.2024 - 09:45
Redakcja: K.S

Zespół dr. hab. Damiana Guzka, prof. UŚ z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach we współpracy z naukowcami z Francji, Kanady i Wielkiej Brytanii został nagrodzony w międzynarodowym konkursie na projekty badawcze organizowanym przez sieć Trans-Atlantic Platform (T-AP) for Social Sciences and Humanities. Tematem naukowców był „Potencjał technologii cyfrowej. Optymalizacja godnego zaufania kontaktu cyfrowego”.

Trans-Atlantic Platform for Social Sciences and Humanities powstała z inicjatywy organizacji finansujących badania naukowe w zakresie nauk humanistycznych i społecznych.

Spośród 101 międzynarodowych wniosków spełniających wymogi formalne 18 zostało zakwalifikowanych do finansowania. Wśród nagrodzonych znalazło się 5 projektów z udziałem zespołów z Polski.

Więcej informacji znajduje się na stronie NCN.

na biurku leży stos książek