Zespół futsalu mężczyzn UŚ Akademickim Mistrzem Śląska

20.01.2020 - 10:54 aktualizacja 12.04.2022 - 11:26
Redakcja: OO
Tagi: sport

Drużyna futsalu mężczyzn Uniwersytetu Śląskiego obroniła zdobyty rok temu tytuł Akademickiego Mistrza Śląska. Finał cyklu turniejów odbył się 19 stycznia 2020 roku.

Zespół futsalu mężczyzn w drodze po zwycięstwo pokonał: Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie (3:1), Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach (11:1), Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej (4:2) oraz Politechnikę Częstochowską (2:1). Zwycięstwa w tych meczach pozwoliły drużynie dotrzeć do finału, w którym pokonała Politechnikę Śląską 4:3.

Uniwersytet Śląski reprezentowali: Piotr Makowski, Przemysław Żemła, Max Kisielov, Łukasz Pisarek, Mateusz Tokarczyk, Daniel Kramarczyk, Tomasz Tymiński, Max Kravets, Jakub Dolecki, Mateusz Lechowicz, Bartek Terlecki (kapitan), Saba Jikia, Dawid Hoszek oraz Paweł Barczak.

Trenerem zespołu jest mgr Aleksander Fangor – kierownik Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ w Katowicach.

Drużyna futsalu mężczyzn wraz z trenerem

fot. Monika Majcherkiewicz