9 września – zmiana organizacji ruchu w pobliżu kampusu UŚ w Katowicach

Tagi: komunikaty

Katowice, al. Roździeńskiego

Katowice, al. Roździeńskiego. Fot. Julia Agnieszka Szymala

W piątek 9 września 2022 roku w Katowicach odbywać będzie się samochodowy Rajd Śląska. W związku z organizacją wydarzania w tym dniu wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu w bezpośrednim sąsiedztwie kampusu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Zmiany będą obowiązywały od godz. 15.00 do godz. 22.00. Z ruchu wyłączone zostaną drogi, którymi przejadą rajdowcy, a dodatkowo prawy pas ul. Moniuszki od skrzyżowania z ul. Uniwersytecką do al. Korfantego. Pozostanie możliwość przejazdu z ul. Moniuszki do ul. Piotra Skargi.

Zamknięte zostaną:

• ul. Uniwersytecka – od ronda Pietera do al. Roździeńskiego,
  • północna jezdnia al. Roździeńskiego od ronda gen. Ziętka do skrzyżowania z ul. Dudy-Gracza i Dobrowolskiego, a południowa od ronda do wyjazdu z ul. Uniwersyteckiej.

Zostanie utrzymana możliwość wyjazdu z ul. Olimpijskiej w al. Korfantego w obu kierunkach – w stronę Siemianowic oraz do ronda gen. J. Ziętka. Rondem gen. J. Ziętka będzie można przejechać tylko z północy na południe oraz z zachodu na południe, natomiast ruch tunelem odbywać się będzie w obu kierunkach. Dodatkowo zamknięte zostaną przejścia dla pieszych zlokalizowane na trasie rajdu.

Kierowcy powinni pamiętać o opuszczeniu parkingu w Strefie Kultury w piątek do godz. 15.00. Pozostawienie pojazdu na trasie przejazdu, np. na parkingu wzdłuż al. Korfantego, będzie skutkować brakiem możliwości wyjazdu do godz. 22.00.

Komunikat rektora dotyczący tymczasowej zmiany organizacji ruchu w pobliżu kampusu UŚ w Katowicach