Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

search Intranet
pracownik
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Komunikat rektora – tymczasowa zmiana organizacji ruchu w pobliżu kampusu UŚ w Katowicach (9 września)

08.09.2022 - 15:59 aktualizacja 09.09.2022 - 13:04
Redakcja: AJS

Szanowni Państwo,

z uwagi na organizację samochodowego Rajdu Śląska w dniu 9 września na terenie miasta  Katowice wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu w bezpośrednim sąsiedztwie Kampusu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały 9 września od godz. 15.00 do godz. 22.00. Z ruchu wyłączone zostaną drogi, którymi przejadą rajdowcy, a dodatkowo prawy pas ul. Moniuszki od skrzyżowania z ul. Uniwersytecką do al. Korfantego. Pozostanie możliwość przejazdu z ul. Moniuszki do ul. Piotra Skargi. Ulica Uniwersytecka zostanie zamknięta od ronda Pietera do al. Roździeńskiego. Zamknięta zostanie północna jezdnia al. Roździeńskiego od ronda gen. Ziętka do skrzyżowania z ul. Dudy-Gracza i Dobrowolskiego, a południowa od ronda  do wyjazdu z ul. Uniwersyteckiej. Zostanie utrzymana możliwość wyjazdu z ul. Olimpijskiej w al. Korfantego w obu kierunkach – w stronę Siemianowic oraz do ronda Ziętka. Rondem Ziętka będzie można przejechać tylko z północy na południe oraz z zachodu na południe, natomiast ruch tunelem odbywać się będzie w obu kierunkach. Dodatkowo zamknięte zostaną przejścia dla pieszych zlokalizowanych na trasie rajdu.

Kierowcy muszą pamiętać, żeby opuścić parking w strefie kultury w piątek do godz. 15. Pozostawienie pojazdu na trasie przejazdu, np. na parkingu wzdłuż al. Korfantego, będzie skutkować brakiem możliwości wyjazdu do godz. 22.00.

Ze względu na możliwe trudności komunikacyjne wyrażam zgodę na skrócenie czasu pracy w piątek 9 września 2022 r. do godziny 14:30, by umożliwić wyjazd z ulic objętych zmianami w organizacji ruchu.

prof. dr hab. Ryszard Koziołek
Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

return to top