Jubileuszowa sesja naukowa z okazji 70-lecia Oddziału Górnośląskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego

04.12.2023 - 11:11, aktualizacja 04.12.2023 - 11:17
Redakcja: PK

Uroczyste obchody 70. rocznicy powstania Oddziału Górnośląskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego (PTM) odbędą się 8 grudnia 2023 roku w auli im Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej 12.

12 grudnia 1953 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Oddziału Gliwickiego PTM, który w 1965 roku przeniósł się do Katowic i zmienił nazwę na Oddział Górnośląski PTM. Zwyczajowo rok 1953 uznawany jest więc za rok utworzenia oddziału PTM na Górnym Śląsku.

Z tej okazji Zarząd PTM pod przewodnictwem prezesa prof. dr. hab. Michała Baczyńskiego podjął inicjatywę organizacji jubileuszowej sesji naukowej pt. „70 lat Oddziału Górnośląskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego”.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym rektora Uniwersytetu Śląskiego.

Harmonogram wydarzenia

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Instytutu Matematyki UŚ.

Sesja jubileuszowa