Absolwent UŚ z nagrodą za film „Chleb i sól”

12.09.2022 - 10:09 aktualizacja 12.09.2022 - 11:34
Redakcja: wc-a
Tagi: nagrody, sztuki filmowe i teatralne

Projektor filmowy dawnego typu

fot. Jeremy Yap | Unsplash

Reżyser Damian Kocur otrzymał nagrodę specjalną jury za reżyserię pełnometrażowego filmu „Chleb i sól” ze zdjęciami Tomasza Woźniczki w konkursie Orizzonti podczas gali zamykającej 79. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji 10 września 2022 roku.

Twórca zadebiutował produkcją, w której głównym bohaterem jest Tymek, będący świadkiem konfliktu w swojej rodzinnej miejscowości pomiędzy jego znajomymi a arabskimi pracownikami pobliskiego baru. Głównym motywem historii jest przemoc i dramatyczne konsekwencje, do jakich prowadzi.

Reżyser Damian Kocur oraz operator filmowy Tomasz Woźniczka są absolwentami Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Więcej o konkursie i przyznanych nagrodach przeczytać można na oficjalnej stronie Biennale w Wenecji.