Absolwentki i absolwenci UŚ dla Ukrainy

28.02.2022 - 17:21 aktualizacja 01.03.2022 - 10:44
Redakcja: AJS

Droga Absolwentko, Drogi Absolwencie!

Najbliższe tygodnie będą dla nas prawdziwym testem umiejętności radzenia sobie z sytuacjami, o których do tej pory słyszeliśmy tylko z opowiadań naszych dziadków lub wydawały nam się wyjątkowo odległe, bo były oglądane na telewizyjnym ekranie.

Wojna w Ukrainie spowodowała, że swoje miasta, uczelnie i domy opuściło bardzo wielu studentów, doktorantów i naukowców. Ponieważ wspólnota akademicka funkcjonuje ponad podziałami i granicami staramy się udzielać potrzebującym niezbędnej pomocy.

Jeżeli chcesz zgłosić chęć pomocy albo sam organizujesz lub uczestniczysz w inicjatywie pomocowej wartej nagłośnienia, wypełnij specjalnie przygotowany w tym celu formularz. Dzięki niemu będziesz na bieżąco z naszymi działaniami, do których w każdej chwili możesz się przyłączyć.

Absolwenci, studenci, doktoranci, pracownicy – wszyscy tworzymy Uniwersytet Śląski – razem możemy więcej. Razem dla Ukrainy.

Chęć pomocy i inicjatyw pomocowych można zgłaszać za pośrednictwem strony: https://formularze.us.edu.pl.

Do udziału w inicjatywie zachęca Maksym Shcherbyuk – absolwent Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, laureat konkursu na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT 2022.