Awans Wydziału Prawa i Administracji UŚ w rankingu „Gazety Prawnej”

22.06.2021 - 15:29 aktualizacja 24.06.2021 - 12:49
Redakcja: OO
Tagi: rankingi

„Gazeta Prawna” opublikowała XV ranking najlepszych wydziałów prawa w Polsce. Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach znalazł się na 6. pozycji w kategorii uczelnie publiczne. To duży awans WPiA UŚ w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem – aż o cztery miejsca.

W rankingu wzięto pod uwagę takie kryteria, jak:

• kadra,
  • jakość i siła kształcenia,
  • wymogi i jakość absolwentów,
  • zdawalność studentów na aplikacje.

Szczegółowa analiza rankingu pokazuje, że w świetle punktacji cząstkowej nasz wydział uzyskał bardzo dobry wynik w poszczególnych kategoriach, np.:

• w kategorii jakość i siła kształcenia WPiA UŚ uzyskał 39 punków, podczas gdy lider rankingu – Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego – otrzymał 40,5 punktów,
  • w kategorii zdawalność studentów na aplikacje WPiA UŚ uzyskał 6,6 punków, natomiast znajdujący się na 2. miejscu Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego – 6,8 punktów, a Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego – 7,5 punktów,
  • w kategorii wymogi i jakość absolwentów nasz wydział otrzymał 19,75 punktów, z kolei zajmujący 4. lokatę Wydział Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego – 19,5 punktów, a znajdujący się na 2. miejscu Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego – 21,25 punktów. Lider rankingu uzyskał 24 punkty.

Szczegółowe informacje nt. wyników

Budynek Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego